RolnikInfo.pl
ryby wędkarz łódka

unsplash.com / fot. John Sekutowski

Wielkopolska: wędkarz pojechał na ryby. Doszło do tragedii

17 Maja 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Wędkarz, który udał się na ryby nad jezioro w okolicy Śmiardowa Złotowskiego, już nigdy nie powrócił do swojego domu. Mężczyzna zginął w tajemniczy sposób, a policja znalazła jego ciało przy łódce.

Funkcjonariuszy policji powiadomił zmartwiony syn wędkarza - nie mógł bowiem przez długi czas telefonicznie skontaktować się ze swoim ojcem. Nikt jednak nie przypuszczał, że interwencja służb odkryje przerażający finał. 

Śmierć wędkarza w Wielkopolsce

Do tragicznego zdarzenia doszło w niedzielę 16 maja 2021 roku w Śmiardowie Złotowskim w gminie Zakrzewo na terenie północnej Wielkopolski. Mieszkaniec okolicy postanowił, że wybierze się na ryby. Wraz z potrzebnym ekwipunkiem wybrał się nad jezioro w okolicy wspomnianego Śmiardowa Złotowskiego.

Po godzinie 17:00 zaniepokojony syn wędkarza poinformował policję o braku kontaktu telefonicznego ze swoim ojcem. Trudno oczekiwać, by mężczyzna wiedział, gdzie poszukiwać swojego rodzica - nad jeziorami jest bowiem wiele skrytych miejsc, w których stacjonują wędkarze. 

Funkcjonariusze policji bez chwili zwłoki wyruszyli nad jezioro. Towarzyszyli im strażacy z JRG Złotów, a także druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej. Co więcej, biorąc pod uwagę tragiczny finał poszukiwań, nad jezioro wysłano specjalistyczną grupę nurków z Piły.

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-9]

Tragiczny finał historii

Opisywana przez nas historia niestety nie należy do tych, w których mamy do czynienia ze szczęśliwym zakończeniem.

Poszukiwany wędkarz został znaleziony na brzegu jeziora - częściowo znajdował się w łódce, a część jego ciała była zanurzona w wodzie. Pomimo prób reanimacji mężczyzny, nie udało się przywrócić jego funkcji życiowych. Obecni na miejscu medycy stwierdzili zgon.

Jaka była bezpośrednia przyczyna śmierci wędkarza? Tego na razie nie wiadomo - policja nie wypowiedziała się na temat ewentualnych podejrzeń w tym zakresie. Mediom przekazano, że okoliczności tragedii będą badane. 

Warto dodać, że służby nie podały, czy tragiczny wypadek wydarzył się nad Jeziorem Śmiardowskim, czy położonym w pobliżu Jeziorem Borówno. Inni wędkarze, komentujący smutne zdarzenie w przestrzeni internetowej, zwracają uwagę, że wędkowanie jest znacznie bezpieczniejsze, jeśli uczestniczą w nim przynajmniej w dwie osoby. 

Warto zatem pamiętać o wszelkich środkach ostrożności podczas spędzania wolnego czasu - opisana historia jest dowodem, że tragedia może się wydarzyć w każdym momencie. 

Na poniższej mapie prezentujemy lokalizację Śmiardowa Złotowskiego: 

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: o2.pl

Podobne artykuły

gienek i andrzej

Wieś

Gienek i Andrzej wrócili. Mają nowe plany, przekazali ważne ogłoszenie

Czytaj więcej >
droga

Wieś

Bez uprzedzenia zaorał drogę do domu sąsiadki. Ucierpią inni rolnicy?

Czytaj więcej >
zboże

Wieś

Recydywista miał okraść rolnika. Skrył się w zbożu

Czytaj więcej >
piwnica

Wieś

Rolnik naprawiał rurę w piwnicy. Doszło do tragedii

Czytaj więcej >
Andrzej

Wieś

Tylko u nas: Andrzej z "Rolnicy. Podlasie" wyznał ile kobiet oczarował [WIDEO]

Czytaj więcej >
śmigłowiec LPR Gienek i Andrzej

Wieś

Śmigłowiec LPR u Gienka i Andrzeja. Nagłe zasłabnięcie sąsiada

Czytaj więcej >