Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wieś > Zaskoczenie w "Rolnicy. Podlasie". Gienek wyznał, czy wierzy w życie po śmierci
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:43

Zaskoczenie w "Rolnicy. Podlasie". Gienek wyznał, czy wierzy w życie po śmierci

gienek rolnicy podlasie
gienek rolnicy podlasie

Widzowie serialu Rolnicy. Podlasie z każdym odcinkiem coraz lepiej poznają swoich ulubionych bohaterów, lecz - jak się okazuje - nawet najwierniejsi fani hitowej produkcji Fokus TV mogli być zaskoczeni słowami, jakie wypowiedział Gienek Onopiuk na temat życia po śmierci.

W 28. odcinku programu serialu Rolnicy. Podlasie w trakcie rozmowy z Waldkiem i Jastrzębiem, Gienek stwierdził, że wierzy w życie pozagrobowe.

Rolnicy. Podlasie. Filozoficzna rozmowa o życiu po życiu

Choć bohaterowie serialu Rolnicy. Podlasie żyją tu i teraz, zajmują się bieżącymi problemami i twardo stąpają po ziemi, to nie omija ich typowa dla gatunku ludzkiego ciekawość przed tym, co na co dzień umyka poznaniu zmysłowemu.

W trakcie najnowszego odcinka kultowej produkcji Fokus TV, między Gienkiem, Jastrzębiem i Waldkiem wywiązała się rozmowa dotycząca wiary w życie po śmierci.

Waldek zapytał seniora rodu Onopiuków:

- Wierzysz w życie pozagrobowe?

Gienek odpowiedział:

- No, dajmy na to. Wierzę.

- Bo jesteś wierzący? - dopytywał Waldek.

- Tak, oczywiście - zadeklarował Gienek.

Mozaika kulturowa na wschodzie Polski

Nie każdy fan serialu Rolnicy. Podlasie zdaje sobie sprawę, że jedni z najpopularniejszych bohaterów show - Gienek i Andrzej - są wyznania prawosławnego.

Oznacza to, że choć obchodzą Wielkanoc i Boże Narodzenie tak jak katolicy, to uroczystości te świętują nieco później w ciągu roku.

Podlasie, a także inne wschodnie regiony Polski charakteryzują się różnorodnością wierzeń i religii - poza katolikami obecni są tam również prawosławni, ewangelicy, baptyści, a także muzułmanie i żydzi.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: serial Rolnicy. Podlasie