Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wiadomości > Nie żyje 56-latka, zmarła przy cięciu drewna. Okoliczności śmierci porażają
Iwona Stachurska
Iwona Stachurska 12.03.2024 14:06

Nie żyje 56-latka, zmarła przy cięciu drewna. Okoliczności śmierci porażają

śmiertelny wypadek
fot. KPP Włodawa

W miejscowości Stary Brus na Lubelszczyźnie, doszło w poniedziałek 11 marca do tragicznego wypadku. Pracująca na działce kobieta, która pomagała koledze przy porządkowaniu drewna, została przypadkowo uderzona polanem drewna w głowę. Na miejscu pojawił się śmigłowiec LPR. Niestety, obrażenia były zbyt poważne i 56-latki nie udało się uratować. 

Nieszczęśliwy wypadek przy cięciu drewna

Tragiczne zdarzenie w miejscowości Stary Brus na Lubelszczyźnie miało miejsce w poniedziałek 11 marca. Tuż po godzinie 12:00 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku, który zdarzył się podczas wykonywania pracy związanej z cięciem i porządkowaniem drewna na działce rekreacyjnej. 

56-letnia mieszkanka Włodawy chciała pomóc znajomemu przy układaniu drewna, niestety jedno z przerzucanych polan przypadkowo trafiło z głowę kobiety. 

Ile w Polsce zarabia sołtys? Znamy stawki

56-letnia kobieta nie przeżyła uderzenia w głowę

Na miejscu niezwłocznie pojawiły się służby ratownicze. Policja podała prawdopodobną przyczynę wypadku.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 56-latka przyjechała pomóc koledze przy pracach związanych z porządkowaniem i cięciem drewna. Za udzieloną pomoc miała otrzymać część opału. W pewnym momencie 59-latek z gminy Stary Brus przerzucał przez stos drzewa jedno z polan. Niestety, nie widział, że za stosem drewna jest 56-latka. Rzucone przez niego polano nieszczęśliwie uderzyło kobietę w głowę. W wyniku odniesionych obrażeń mieszkanka Włodawy zmarła – poinformowała aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa z włodawskiej Policji

Zasady BHP ważne przy cięciu drzewa. Policja przestrzega

Interwencję na miejscu przeprowadzała straż pożarna, policja oraz zespół ratownictwa medycznego. Pojawił się również śmigłowiec LPR.

Funkcjonariusze policji z grupy dochodzeniowo- śledczej pod nadzorem prokuratora wykonali dokładne oględziny poniedziałkowej tragedii. Wszelkie ślady wypadku zostały zabezpieczone, natomiast okoliczności zajścia w Starym Brusie będą wyjaśniane w toku dalszego postępowania. 

Pamiętajmy, by podczas cięcia drewna na mniejsze kawałki zachować wszystkie zasady bezpieczeństwa. Podczas korzystania z pilarek, używajmy ochronnych rękawic, okularów i odpowiedniej odzieży occhronnej. Nie zapominajmy o tym, że w trakcie cięcia odłamki drewna mogą polecieć w naszym kierunku. Zawsze rozejrzyjmy się czy nikomu nie zrobimy krzywdy i bezpiecznie wykonujmy naszą pracę - oznajmia w komunikacie włodawska policja