RolnikInfo.pl
straż graniczna

ADAM NOCON/East News

Żona rolnika szefową gangu. Nie do wiary, czym zarządzała

9 Maja 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Żona rolnika z Podkarpacia okazała się być szefową zorganizowanej grupy przestępczej, która czerpała korzyści finansowe z organizowania nielegalnego pobytu cudzoziemców na terenie Polski. Informację o rozbiciu gangu przekazał Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej z Lubaczowa.

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali w sumie dwadzieścia osiem osób - w tym dwudziestu trzech Polaków oraz pięciu obywateli Ukrainy.

Straż Graniczna rozbiła gang. Na czele żona rolnika

Na terenach przygranicznych pracownicy Straży Granicznej nigdy nie narzekają na brak zajęć. Do istotnego wydarzenia doszło wiosną 2021 roku, o czym 5 maja poinformował Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej w Lubaczowie.

Jak przekazują funkcjonariusze w komunikacie na swojej stronie internetowej, rozbiciu uległ gang zajmujący się m.in. organizowaniem pobytu w Polsce cudzoziemcom zza wschodniej granicy, a także rejestracją fikcyjnych zaproszeń dla obcokrajowców w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim.

Jak już wspomniano, na czele zorganizowanej grupy przestępczej stała 47-letnia kobieta - żona rolnika mieszkającego na Podkarpaciu. Szefowa gangu była osobą decyzyjną i - jak podaje Straż Graniczna - wyznaczała zadania do wykonania dla członków swojej grupy.

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-11]

Szczegóły sprawy

Sprawa związana z rozbiciem gangu nie była łatwa - pracownicy Straży Granicznej pracowali nad nią od 2019 roku. Jak można przeczytać w komunikacie na oficjalnej stronie Straży Granicznej, ostatni krok, czyli zatrzymanie i przedstawienie zarzutów miało miejsce w drugiej połowie kwietnia.

W działanie grupy uwikłanych było dwadzieścia osiem osób, w tym pięciu Ukraińców i dwudziestu trzech Polaków. Wszystkie osoby działały w jednym celu - pozyskiwania korzyści majątkowych wskutek organizowania pobytu cudzoziemców na terenie naszego kraju.

Wedle wstępnych szacunków twierdzi się, że opisywana grupa przestępcza umożliwiła zalegalizowanie pobytu w Polsce siedmiuset osobom. Odbywało się to poprzez wykorzystywanie osób, które - udostępniając swoje dane osobowe - zapraszały Ukraińców na swoje gospodarstwa.

Do rzeczywistego spotkania nigdy jednak nie dochodziło - chodziło tylko o możliwość przekroczenia granicy i zalegalizowania pobytu w Unii Europejskiej. 

Funkcjonariusze Straży Granicznej podczas akcji zabezpieczyli komputery, telefony komórkowe i dokumentację, które znajdowały się w aż dwudziestu mieszkaniach na terenie województwa podkarpackiego. Za opisywane czyny oskarżonym grozi kara pozbawienia wolności od trzech miesięcy do dziesięciu lat.

Na obecną chwilę brak informacji o tym, czy żonie rolnika, będącej szefową gangu, grozi wyższa kara w porównaniu do innych członków grupy. Sprawa jest rozwojowa i badana przez prokuraturę. 

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: bieszczadzki.strazgraniczna.pl

Podobne artykuły

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wiadomości

Oszustwo "na cebulę". Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia

Czytaj więcej >
Zbiórka dla pogorzelców z Nowej Białej/Zrzutka.pl

Wiadomości

Wieś stanęła w płomieniach. Pomoc dla pogorzelców z Nowej Białej

Czytaj więcej >
premier

Wiadomości

Premier o rolnictwie podczas konferencji w Balicach: "Jest oczkiem w głowie"

Czytaj więcej >
sylwia spurek

Wiadomości

Europosłanka nie chce, by zwierzęta postrzegano jako jedzenie. Internauci odpowiedzieli

Czytaj więcej >
bijatyka

Wiadomości

Bijatyka byłego radnego PiS i handlarza na targu [WIDEO]

Czytaj więcej >
pogoda

Wiadomości

Pogodowy kataklizm na południu kraju. Strażacy ostrzegają przed niebezpieczeństwem

Czytaj więcej >